Typy komprese

Cílená komprese

Komprese je v produktu rozložena tak, aby byla nejsilnější v oblasti svalu. Dochází tak k jeho maximální stabilizaci (eliminace třesů = úspora energie a prevence zranění) a zároveň podpoře krevního oběhu pro podporu výkonnosti. Cílenou kompresi lze najít zejména v produktové řadě Extreme (lýtkové a stehenní návleky, kraťasy) a rovněž u pažních návleků Arm Sleeve.

Odstupňovaná komprese

Nejběžnější typ komprese pro rozvoj výkonnosti a lepší regeneraci všech sportovců. Komprese je konstruována tak, že největší tlak je těsně nad kotníkem a směrem ke koleni postupně klesá. Tím je zajištěna optimální podpora krevního oběhu (zásobení svalu kyslíkem a odplavování škodlivých metabolitů) a zároveň stabilizace svalu, vazů a šlach jako prevence před zraněním. Odstupňovaná komprese je použita ve většině produktových řad (Classic, Neon, Air, Thermo, Start, Relax).

Zdravotní komprese

Je specifický typ odstupňované komprese, který při použití ve sportu chrání sval před rozvojem křečových žil a trombotických onemocnění. Rozložení a síla tlaků odpovídají zdravotní normě pro 2. kompresní třídu (CCL 2; 23-32 mmHg). Ideální pro sportovce, kteří již mají jisté zdravotní problémy a chtějí během sportovních aktivit předcházet jejich dalšímu rozvoji. Zdravotní komprese je použita v unikátním produktu ROYAL BAY® Therapy.