Materiály

Dvojitě ovíjená LYCRA®

Kompresivní účinky všech našich produktů zajišťuje elastan LYCRA® Fibre. Vysoce kvalitní, lehký a ve formě vlákna téměř neviditelný materiál, který je unikátní pro svoji vysokou odolnost a schopnost udržet si své kompresní vlastnosti v čase.

Holé vlákno elastanu může dráždit citlivou pokožku. LYCRU® proto ovíjíme dvojitým ochranným vláknem, abychom vytvořili příjemnou povrchovou úpravu materiálu, zajistili lepší ochranu elastického vlákna a zajistili tak delší životnost a kvalitu našich produktů ROYAL BAY®.

Mikrovlákno

Mikrovlákno je příze spředená z vysokého počtu tenoučkých vláken. Deset kilometrů jednoho takového vlákna neváží ani celý gram. Výrobky z mikrovlákna jsou velice příjemné na omak, pohodlně se nosí, skvěle sají a odvádějí pot a vyznačují se dlouhou životností. Kvůli těmto benefitům používáme mikrovlákno ve všech našich kompresních produktech ROYAL BAY®.

Dlouhovlákná česaná bavlna

Pro výrobu produktů ROYAL BAY® s podílem bavlny používáme výhradně dlouhovláknou česanou bavlnu. Vlákno takové bavlny je až třikrát delší než u běžné obyčejné bavlny. Tento typ materiálu zajišťuje dostatečné překrývání vláken v úpletu, a díky tomu zůstávají naše bavlněné výrobky déle funkční.

Sanitized® Silver

Sanitized® Silver (aktivní biocidní složka: dusičnan stříbrný) je špičková švýcarská antimikrobiální úprava. Funguje na bázi iontů stříbra a neobsahuje žádné potenciálně problematické nanostříbro. Úprava Sanitized® Silver je nesepratelná a vyniká tak svou vysokou stálostí a účinností. Tato úprava je zcela bezpečná pro lidský organismus i životní prostředí.

Úprava Sanitized® Silver je ve výrobcích ROYAL BAY® aplikována přímo na povrchu textilních vláken. Tedy tam, kde dochází k množení bakterií a plísní. Stříbro spolehlivě účinkuje proti širokému spektru mikroorganismů. Ionty stříbra narušují buněčnou stěnu a tím způsobují zánik buňky. Spolehlivě tak zabrání dalšímu množení a vzniku kolonií, které jsou často rezistentní i vůči běžnému pracímu cyklu. Díky tomu stříbro působí jako deodorant a zabraňuje vzniku nepříjemných pachů. Současně chrání textilní vlákna před poškozením a zvyšuje trvanlivost výrobku.