FAQ

Proč zvolit značku ROYAL BAY?

Kvalita – Zakládáme si na nejkvalitnějších materiálech, perfektně otestované konstrukci produktů a především velmi kvalitní kompresi. Ve spolupráci s Masarykovou univerzitou v Brně vyvíjíme technologie, které zaručují maximální podporu a rozvoj sportovní výkonnosti.

Zkušenosti – Díky dlouholetému vývoji našich sportovních produktů víme, jak má komprese správně působit a jaký typ sportovní komprese zvolit pro konkrétní sportovní aktivitu. Toto jedinečné know-how jsme vytvořili na základě našich zkušeností se zdravotní kompresí.

Tradice – Kompresní oblečení ROYAL BAY vyrábí firma ARIES, která má více než 25leté zkušenosti s certifikovanou zdravotní kompresí a podařilo se jim tyto zdravotní aspekty převést i do sportovní řady. V mnoha ohledech se sportovní i zdravotní produkty firmy Aries staly referenčními jak na českém, tak i na evropském trhu.

 

K čemu je vhodná komprese?

Komprese podporuje výkonnost svalu, urychluje regeneraci a chrání sval před zraněním během výkonu a při cestování.

Více o účincích komprese najdete zde.

 

Jak komprese funguje?

Komprese správným způsobem stáhne sval a tím nedovolí krvi se volně rozlít do celého krevního řečiště staženého svalu. Důsledkem toho krev rychleji proudí svalem, rychleji odplavuje metabolity a rychleji sval okysličuje. Do svalu se také rychleji a ve větší míře dostávají potřebné minerální látky a soli. Sportovní komprese sval mechanicky stabilizuje a aktivuje před výkonem.

Je třeba proto správně změřit obvod svalu, aby bylo možné garantovat správný efekt použité komprese! Proto u kompresního oblečení Royal Bay vybíráte právě podle svalu, nikoli podle klasických konfekčních velikostí.

 

Proč nebrat laciné kompresní podkolenky?

Pokud se používají pro výrobu podkolenek nekvalitní materiály a používá se jednoduchá technologie, pak je skutečně možné dostat se i na velmi nízkou cenu za „kompresní“ podkolenky. Ale pokud tento produkt nemá potřebné vlastnosti (dané mj. i výběrem správné velikosti podle obvodu daného svalu – viz výše), může vám i uškodit.

Nebezpečí nekvalitního kompresního produktu:

  • Horní lem podkolenky může zaškrcovat lýtko a způsobovat zdravotní potíže.
  • Komprese je v produktu příliš silná nebo příliš slabá a proto nefunguje správně.
  • Kompresní křivka nemá správný průběh, a v tom případě může být i zdraví škodlivá.

Touto cestou my nejdeme a jít nechceme! Vyrábíme kompresní produkty pouze z nejkvalitnějšího elastanu LYCRA®. Naše produkty mají celou řadu skvělých benefitů a díky tomu, že máme naše vývojové centrum i výrobu v České republice, máme pod kontrolou kvalitu našich produktů od použitých materiálů, přes zpracování až po jejich expedici.

 

Jak vybrat správný produkt?

Každý potřebuje jiný produkt. Úspěch správného výběru se skrývá především ve správné velikosti! Je třeba pečlivě změřit obvod svalu a podle velikostní tabulky pak správně zvolit velikost.

U produktu je dále důležitý typ komprese (cílená, odstupňovaná) - cílená komprese cílí na daný sval, zatímco odstupňovaná komprese řeší především správnou cirkulaci krve.

 

Jak komprese zvyšuje výkon?

Komprese podporuje správné fungování svalu. Urychluje průtok krve svalem, urychluje odplavování metabolitů (např. kyseliny mléčné), urychluje okysličení svalu a přísun minerálů. Tím oddaluje nástup únavy a předchází křečím. Komprese navíc mechanicky sval stabilizuje. Zabraňuje mechanickým otřesům a tím i možným poraněním. Správným prokrvením aktivuje a připravuje sval na výkon. A v neposlední řadě také urychluje regeneraci po výkonu.

Více se o přínosech komprese dočtete v článku Jak vám pomůže sportovat lépe kompresní oblečení Royal Bay?.

 

Působí komprese i jinak než výkonnostně?

Ano, komprese působí preventivně proti vzniku trombotických onemocnění během cestování, podporuje rychlejší regeneraci a učí sportovce přemýšlet o vlastním těle, mechanizmech zvyšování výkonnosti a o správné a dlouhodobě udržitelné formě zátěže.

 

Co za své peníze dostanu?

S produkty značky ROYAL BAY dostáváte především kvalitu, na kterou se můžete spolehnout i v těch nejnáročnějších situacích. Dále jistě oceníte celou řadou skvělých benefitů, stejně jako přesah účinků některých našich produktů do zdravotní komprese.

 

Jsem amatérský sportovec, pomůže mi komprese?

Samozřejmě že ano! Komprese podporuje správné fungování svalu obecně, nezávisle na Vaší výkonnosti. Správně zvolená komprese urychluje regeneraci a chrání sval před zraněním během výkonu.

 

Co mám dělat, když nezapadám do tabulek?

Pokud se pohybujete na rozhraní dvou velikostí, pak doporučujeme u chodidla volit spíše velikost menší, jelikož ponožky jsou velmi flexibilní a o 0,5 čísla se bez problémů přizpůsobí.

Co se týče obvodu svalu, záleží na Vaších zkušenostech a očekáváních. Pokud již máte zkušenosti se sportovní kompresí, nemusíte se bát zvolit velikost menší. Nicméně pokud s kompresí nemáte žádné zkušenosti, doporučujeme zvolit raději velikost větší.

Pokud máte velikost nohy větší než 47, pak doporučujeme pořídit si pouze kompresní návleky, které plnohodnotně zajistí veškeré kompresní benefity a zkombinovat je s vlastním běžeckým vybavením.